I runda Rallysprint już za nami

rallysprint3W minioną sobotę, w piękny i upalny dzień odbyła się I runda Tomaszowskiego Rallysprintu. Na starcie stawiło się 28 załóg podzielonych na 5 klas pojemnościowych plus klasa Gość. Zawodnicy mieli do  pokonania około dwukilometrowy odcinek jechany trzykrotnie, usytułowany na tomaszowskich Błoniach przy przystani rzeki Pilicy. Odcinek ten jest już dobrze znany przez zawodników startujących w imprezach organizowanych przez AK Tomaszowski ale tym razem pojawił się on w zupełnie nowej konfiguracji. Oczywiście nie zabrakło fanów sportów motorowych, którzy licznie przybyli na Błonia aby oglądać rywalizację i ulubioną przez nich kultową beczkę. Załogi walczyły tym razem o puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Tomaszowa oraz nagrody w postaci kamerek samochodowych od Starosty Powiatu Tomaszowskiego, książek o historii rajdów samochodowych w Polsce , które ufundował AK Tomaszowski oraz zestawy kosmetyków od firmy Soltrade z Tomaszowa.

rallysprintPierwszą klasę z nieznaczną przewagą czasową wygrał Konrad Melon z pilotującą go żoną Małgorzatą reprezentujący barwy AK Tomaszowskiego jadący Fiatem SC , drugi był Damian Boncela z pilotem Przemysławem Pęszko – AK Skierniwice – również Fiat S.C., a na najniższym stopniu podium stanęli Daniel Bylinka pilotowany przez Darię Sobczyk również reprezentanci AK Tomaszowskiego – Fiat CC. Należy także wspomnieć o Rafale Cieśliku, który wystartował w rallysprincie po raz pierwszy we Fiacie 126p z silnikiem Hayabusy i pomimo jeszcze pewnych kłopotów z "opanowaniem" maszyny a co za tym idzie nie najlepszych osiąganych czasów, zrobił ogromną furorę wśród kibiców. W klasie drugiej zdecydowanie wygrał Tomasz Kister – AK Tomaszowski – jadący Fiatem CC , który zanotował bardzo dobry wynik dający mu ogromną przewagę nad drugim Danielem Białkiem również AK Tomaszowski – Fiat Punto, trzecią lokatę zajął Robert Wroński pilotowany przez Martę Nowakowska – reprezentujący AK Piotrkowski – Fiat S.C.Najbardziej zacięta rywalizacja była w najmniej licznej, trzeciej klasie. Czasy wszystkich przejazdów Dominika Lesiaka jadącego Hondą Civic oraz Kamila Kołodziejka w Mitsubishi Colt były identyczne i dopiero zapis regulaminu , który mówi, że wygrywa ta załoga, która uzyskała lepszy czas w pierwszym przejeździe rozstrzygnął , że wygrał Dominik . Trzeci był Zbigniew Krawczyk jadący Hondą Civic , któremu zabrakło także niewiele bo niecałej sekundy do drugiego miejsca. Wszyscy trzej reprezentowali barwy AK Piotrkowskiego. rallysprint2Najbardziej obsadzoną była klasa czwarta, zgłoszonych tu było 6 załóg. Zwycięsko z rywalizacji w tej klasie wyszedł Mariusz Kotynia reprezentant AK Tomaszowskiego jadący BMW 318i , drugie miejsce zajął Michał Pawlikowski z pilotującym go Piotrem Szadkowski – AK Skierniewice – Honda, trzecią lokatę zajął Łukasz Jaworski z AK Tomaszowskiego – jadący BMW.

Najmocniejsza klasa piąta zgromadziła 4 załogi , niestety w drugiej pętli Cichowski Piotr jadący Audi Quattro uszkodził zawieszenie swojego samochodu i nie ukończył rajdu. Bezapelacyjnie klasę tą wygrał reprezentant AK Tomaszowskiego Adrian Wichłacz jadący Mitsubishi Lancer Evo V, na niższym stopniu podium stanął Maciej Majczyna z pilotem Szymonem Pietrukiem jadący bliźniaczym Evo , również AK Tomaszowski, trzecią zaś lokatę zajęli Dariusz Pierzchała z pilotem Cezarym Kozłowskim – niezrzeszeni – jadący Audi.Bardzo zacięta rywalizacja zapowiadała się także w obsadzonej przez pięć załóg klasie Gość. Niestety już w połowie zawodów przez usterki w samochodach dwie załogi musiały przerwać rywalizację – Piotr Połeć z pilotującą go Paulą Baranowską jadący Hondą Civic oraz Tomasz Przysuszyński w Oplu Astrze. Jednak pozostałe trzy załogi nie odpuszczały i końcowe wyniki były bardzo zbliżone. Zwycięsko z klasy Gość wyszedł Michał Kwieciński z pilotem Kamilem Zającem – reprezentanci AK Tomaszowskiego jadący Hondą Civic, drugie miejsce zajął Daniel Nowak ( AK Polski ) z pilotem Tomaszem Przysuszyńskim – Audi a najniższy stopień podium zajął Łukasz Solecki z pilotem Jakubem Przedborą – AK Tomaszowski – jadący Peugeotem 206.rallysprint1

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie , za miłą atmosferę i wspaniałą rywalizację. Dziękujemy wszystkim klubowiczom za ogromną pracę włożoną w organizację imprezy. Po raz kolejny szczególne podziękowania dla zaprzyjaźnionej Jednostki Strzeleckiej 1002 z Tomaszowa Maz. za profesjolalne wsparcie w zabezpieczeniu odcinka, włascicielowi Studia Reklamy KUMART Panu Łukaszowi Muszyńskiemu za oprawę graficzną rajdu, Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie oraz OSP Białobrzegi za zabezpieczenie. Kolejna runda Tomaszowskiego Rallysprintu już we wrześniu o dokładnym terminie poinformujemy niebawem.

A już teraz zapraszamy wszystkie załogi spełniające kryteria pucharu HRPP , RO i Super KJS na najbliższą imprezę organizowaną przez AK Tomaszowski w dniach 15-16 lipca – ASPOL 2. Rajd Doliny Krzemionki.

Zapraszamy !!!

WYNIKI I runda Rallysprint 18.06.2016 (POPRAWIONE!)

 

Sponsorzy

Aixam Multimotors

Tezana

 

 

logo kumart 

 moya logo

kia 

 

tano

logo profi auto aspol 

logo TOP GUM 

  

Partnerzy

 

gd gl gm gmina mniszków gs po ptm umwo umwtm